Hendrick Heerschop, Moses i templet

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

100 000-150 000 SEK

HENDRICK HEERSCHOP
Harlem 1620-1672
Moses i templet
Olja på duk, 132 x 171 cm.
Utlåtande från Rijksbureau voor kunsthistorische documentatie i Haag, 1989.

PROVENIENS
Orimar, Stockholm

2150

2017-12-13