Holländsk skola, Dansen runt guldkalven

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

25 000-30 000 SEK

HOLLÄNDSK SKOLA
1600-tal
Dansen runt guldkalven
Olja på pannå, 71 x 118 cm

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

PROVENIENS
Gaunö slottssamling, Danmark, nr 1554
Inköpt på auktion i Falun på 1950-talet och vidare i arv till nuvarande ägare

2147

2017-12-13