Holländsk skola, Dansen runt guldkalven
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
25 000-30 000 SEK
HOLLÄNDSK SKOLA
1600-tal
Dansen runt guldkalven
Olja på pannå, 71 x 118 cm
EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
PROVENIENS
Gaunö slottssamling, Danmark, nr 1554
Inköpt på auktion i Falun på 1950-talet och vidare i arv till nuvarande ägare
2147
2017-12-13