Jan Jansz. Van Der Stoffe, Ryttarbatalj
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
50 000-70 000 SEK
JAN JANSZ. VAN DER STOFFE
Leiden 1611-1682
Ryttarbatalj
Signerad JVD Stoffe. Olja på pannå, 67 x 98 cm
EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, våren 2001, katalognr 1369
2152
2017-12-13