Kandelabrar, Nikalous I

Kandelabrar, Nikalous I
Kandelabrar, Nikalous I
Kandelabrar, Nikalous I
Kandelabrar, Nikalous I
Kandelabrar, Nikalous I
Kandelabrar, Nikalous I
Kandelabrar, Nikalous I
Kandelabrar, Nikalous I
Kandelabrar, Nikalous I
Kandelabrar, Nikalous I
Kandelabrar, Nikalous I
Kandelabrar, Nikalous I

Klubbat för:

35000 SEK

Utropspris

35 000-40 000 SEK

KANDELABRAR, ett par, Nikolaus I, sannolikt Baltikum, för vardera två ljus, brännförgylld och mörkpatinerad brons, fyrkantig fotplatta på kulfötter, pylonformat postament med stjärnor och lagerkrans, stående karyatid krönt av pinjekotte, ljusarmar av växtornamentik med bladhölstrade ljuspipor, höjd 36,5 cm, ställvis slitage, smärre komplettering

1109

2017-12-12