Kandelabrar, Restauration, Frankrike

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

25 000-30 000 SEK

KANDELABRAR, ett par, Restauration, Frankrike, för vardera tre ljus, delvis brännförgylld och mörkpatinerad brons, fyrkantiga socklar, slätt postament, bas och krön med ornamentik, stående karyatider med kandelaber i form av utsvängda armar, lösa manschetter, höjd 47 cm, smärre slitage, en senare manschett

1141

2017-12-12