Kandelabrar, Restauration, Frankrike
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
25 000-30 000 SEK
KANDELABRAR, ett par, Restauration, Frankrike, för vardera tre ljus, delvis brännförgylld och mörkpatinerad brons, fyrkantiga socklar, slätt postament, bas och krön med ornamentik, stående karyatider med kandelaber i form av utsvängda armar, lösa manschetter, höjd 47 cm, smärre slitage, en senare manschett
1141
2017-12-12