Kolonnskåp, empire

Kolonnskåp, empire
Kolonnskåp, empire
Kolonnskåp, empire
Kolonnskåp, empire
Kolonnskåp, empire
Kolonnskåp, empire
Kolonnskåp, empire
Kolonnskåp, empire
Kolonnskåp, empire
Kolonnskåp, empire
Kolonnskåp, empire
Kolonnskåp, empire
Kolonnskåp, empire
Kolonnskåp, empire
Kolonnskåp, empire
Kolonnskåp, empire

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

35 000-40 000 SEK

KOLONNSKÅP, högklassigt arbete i empire, möjligen Wien, fristående, fanerat med mahogny, träskuren dekor, uppfällbar skiva med dold låsning, lådinredning, fronten med en låda, brännförgyllda beslag, oval nyckelskylt med palmetter, hörnen med kannelerade kolonner krönta med träskurna och förgyllda kapitäl, dörr med bakomliggande hyllinredning, nyckel medföljer, höjd 91, 45 x 42 cm, obetydliga fanérlagningar

1153

2017-12-12