Läppstiftshylsa med ur 18 k guld
Klubbat för:
14000 SEK
Utropspris
15 000-18 000 SEK
LÄPPSTIFSHYLSA, lock med dolt urverk, 18 k guld, urverk märkt Van Cleef & Arpels, manuellt uppdrag, arabiska siffror, stavindex, blånerade visare, dekor med 23 carréslipade safirer, importstämplad London 2010, höjd 54 mm, total vikt ca 36,4 g, safirer med slitage och hack, hylsans splint saknas
Verket går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen
1394
2017-12-12