Ljuskrona, Karl Johan

Ljuskrona, Karl Johan
Ljuskrona, Karl Johan
Ljuskrona, Karl Johan
Ljuskrona, Karl Johan
Ljuskrona, Karl Johan
Ljuskrona, Karl Johan
Ljuskrona, Karl Johan
Ljuskrona, Karl Johan
Ljuskrona, Karl Johan
Ljuskrona, Karl Johan
Ljuskrona, Karl Johan
Ljuskrona, Karl Johan

Klubbat för:

26000 SEK

Utropspris

35 000-40 000 SEK

LJUSKRONA, stockholmsarbete i Karl Johan, för åtta ljus, delvis förgylld stomme i mässing, behängd med droppar, ovaler och piggar, krönande plym, doserade ovala kedjeglas, ljusringen med pressade växtornament, uppsvängda ljusarmar, sparljus, korgbotten med avslutande klot, lösa manschetter, höjd 110 cm, obetydliga nagg

1178

2017-12-12