Ljuskrona, Karl Johan
Klubbat för:
26000 SEK
Utropspris
35 000-40 000 SEK
LJUSKRONA, stockholmsarbete i Karl Johan, för åtta ljus, delvis förgylld stomme i mässing, behängd med droppar, ovaler och piggar, krönande plym, doserade ovala kedjeglas, ljusringen med pressade växtornament, uppsvängda ljusarmar, sparljus, korgbotten med avslutande klot, lösa manschetter, höjd 110 cm, obetydliga nagg
1178
2017-12-12