Ljuskrona, rokoko

Ljuskrona, rokoko
Ljuskrona, rokoko
Ljuskrona, rokoko
Ljuskrona, rokoko
Ljuskrona, rokoko
Ljuskrona, rokoko

Klubbat för:

40000 SEK

Utropspris

35 000-40 000 SEK

LJUSKRONA, rokoko, för fem ljus, burformad stomme i delvis brännförgylld mässing, behängd med fasettslipade prismor, gjutna druvklasar och margueriter, blåsta stamglas på mässingsklädd stång, stavverk med pärlor och rosetter, avslutande kläpp, höjd 70 cm, slitage, nagg, kompletteringar, spår av elektrifiering

1174

2017-12-12