Ljusstakar 1 par silver Genua 1770-tal
Klubbat för:
14000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mästarstämplar saknas, Genua 1770-tal, rund välvd fot med konturerad kant, balusterskaft, driven och ciselerad dekor av rocailler, höjd 25 cm, vikt 863 g, en med lagning och en med förstärkning vid fästet skaft/fot, båda med litet igenlött runt hål på fotkanten
1296
2017-12-12