Ljusstakar 1 par silver Genua 1770-tal

Klubbat för:

14000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, mästarstämplar saknas, Genua 1770-tal, rund välvd fot med konturerad kant, balusterskaft, driven och ciselerad dekor av rocailler, höjd 25 cm, vikt 863 g, en med lagning och en med förstärkning vid fästet skaft/fot, båda med litet igenlött runt hål på fotkanten

1296

2017-12-12