Ljusstakar 1 par silver omkring 1800
Klubbat för:
12000 SEK
Utropspris
10 000-12 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, ostämplade, möjligen Tyskland omkring 1800, George III stil, rund kälad fot, nedåt avsmalnande godronnerat skaft, urnformad ljushållare, dekor av pärlstav, lösa ljushattar med pärlstav, höjd 28 cm, vikt 1160 g, ljushattarna med bucklor
1299
2017-12-12