Ljusstakar 1 par silver omkring 1800

Klubbat för:

12000 SEK

Utropspris

10 000-12 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, silver, ostämplade, möjligen Tyskland omkring 1800, George III stil, rund kälad fot, nedåt avsmalnande godronnerat skaft, urnformad ljushållare, dekor av pärlstav, lösa ljushattar med pärlstav, höjd 28 cm, vikt 1160 g, ljushattarna med bucklor

1299

2017-12-12