Ljusstakar, 1800-tal, Grand Tour souvenirer

Klubbat för:

9000 SEK

Utropspris

10 000-12 000 SEK

LJUSSTAKAR, ett par, 1800-tal, Grand Tour souvenirer, i form av kolonn med korintiska kapitäl, förgylld brons och alabaster, höjd 30,5 cm, ställvis nagg och slitage, ena med smärre spricka

1045

2017-12-12