Ljusstakar, 1800-tal, Second Retour d´Egypte

Klubbat för:

20000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

LJUSSTAKAR, ett par, 1800-tal, Second Retour d´Egypte, brännförgylld och mörkpatinerad brons, i form av sittande egyptiserande figurer, krönta av ljuspipa, sockel i carraramarmor, lösa manschetter, höjd 29 cm, kompletterade, spår av el

1044

2017-12-12