Ljusstakar, empire, Frankrike

Ljusstakar, empire, Frankrike
Ljusstakar, empire, Frankrike
Ljusstakar, empire, Frankrike
Ljusstakar, empire, Frankrike
Ljusstakar, empire, Frankrike
Ljusstakar, empire, Frankrike
Ljusstakar, empire, Frankrike
Ljusstakar, empire, Frankrike

Klubbat för:

24000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

LJUSSTAKAR, ett par, empire, sannolikt parisarbeten, brännförgylld brons, fotplatta och pelare med roulettedekor, pikerade platta med akantus och blommor, pelarkrön och ljuspipa med växtornamentik, lösa manschetter, höjd 28 cm, smärre slitage

1172

2017-12-12