Ljusstakar, empire, Frankrike
Klubbat för:
24000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, empire, sannolikt parisarbeten, brännförgylld brons, fotplatta och pelare med roulettedekor, pikerade platta med akantus och blommor, pelarkrön och ljuspipa med växtornamentik, lösa manschetter, höjd 28 cm, smärre slitage
1172
2017-12-12