Ljusstakar, parisarbeten i Louis XVI

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

40 000-50 000 SEK

LJUSSTAKAR, ett par, parisarbeten i Louis XVI, brännförgylld brons, bas i carraramarmor, fotplatta på ställ med ekinusfötter, etage med roulette- och pärlstavsdekor, smalkoniskt skaft med akantusblad, bladhölstrad ljuspipa, höjd 26 cm, ställvis slitage

1104

2017-12-12