Ljusstakar, parisarbeten i Louis XVI
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
40 000-50 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, parisarbeten i Louis XVI, brännförgylld brons, bas i carraramarmor, fotplatta på ställ med ekinusfötter, etage med roulette- och pärlstavsdekor, smalkoniskt skaft med akantusblad, bladhölstrad ljuspipa, höjd 26 cm, ställvis slitage
1104
2017-12-12