Ljusstakar, Restauration, Frankrike

Klubbat för:

15000 SEK

Utropspris

15 000-18 000 SEK

LJUSSTAKAR, ett par, Restauration, Frankrike, matterad och polerad brännförgylld brons, foten med dekor av turturduvor, kärlekens pilar och växtornamentik mot pikerad botten, räfflad pelare, krönet med ymnighetskorg, bladhölstrad ljuspipa med roulettedekor, lösa manschetter, höjd 33,5 cm, smärre slitage

1173

2017-12-12