Marcus Larson, Skeppsbrott

Marcus Larson, Skeppsbrott
Marcus Larson, Skeppsbrott
Marcus Larson, Skeppsbrott
Marcus Larson, Skeppsbrott
Marcus Larson, Skeppsbrott
Marcus Larson, Skeppsbrott
Marcus Larson, Skeppsbrott
Marcus Larson, Skeppsbrott

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

30 000-40 000 SEK

MARCUS LARSON
1825-1864
Skeppsbrott
Signerad och daterad M.Larsson.51. Olja på duk, 31 x 40 cm.

PROVENIENS
Konsul Birger Månsson, Norrköping

LITTERATUR
Konst i svenska hem - målningar och skulpturer från 1800 till våra dagar, elfte delen, Göteborg 1942, omnämnd sidan 582, samling 1000

2063

2017-12-13