Mario Pezilla, Skissblock med varierande motiv

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

25 000-30 000 SEK

MARIO PEZILLA
Italien, verksam 1800-talets slut och början av 1900-talet
Skissblock med varierande motiv
Skissblockets pärm är signerad och daterad Mario Pezilla -09 och alla 30 bladen är vardera signerade Mario Pezilla. Akvareller, vardera 14 x 22,5 cm

PROVENIENS
Inköpt i Paris 1968, vidare i arv till nuvarande ägare.

2213

2017-12-13