Mario Pezilla, Skissblock med varierande motiv
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
25 000-30 000 SEK
MARIO PEZILLA
Italien, verksam 1800-talets slut och början av 1900-talet
Skissblock med varierande motiv
Skissblockets pärm är signerad och daterad Mario Pezilla -09 och alla 30 bladen är vardera signerade Mario Pezilla. Akvareller, vardera 14 x 22,5 cm
PROVENIENS
Inköpt i Paris 1968, vidare i arv till nuvarande ägare.
2213
2017-12-13