Napoleon memorabilia, 1800-talets första hälft
Klubbat för:
10000 SEK
Utropspris
10 000-12 000 SEK
NAPOLEON MEMORABILIA, 1800-talets första hälft, byst föreställande kejsar Napoleon Bonaparte (1769-1821), klädd i Chasseurs à Cheval de la Garde Impériale uniform dekorerad med ordnar Legion d´Honneur och Couronne de Fer, fyrkantigt postament, patinerad brons, höjd 33 cm, smärre slitage, postament med lagningar
1042
2017-12-12