Pokal, 1700-tal, Kejserliga glasmanufakturen

Klubbat för:

15000 SEK

Utropspris

10 000-15 000 SEK

POKAL, S:t Petersburg 1700-talets andra hälft, Kejserliga glasmanufakturen, krönt graverad kartusch med den kejserliga ryska dubbelörnen samt spegelmonogram, frånsidan med troféknippe, höjd 24,5 cm

1037

2017-12-12