Skål silver C. F. Carlman Stockholm 1951

Klubbat för:

16000 SEK

Utropspris

10 000-12 000 SEK

SKÅL, stämplar C. F. Carlman, Stockholm 1951, design Eric Råström, oval, utsvängd mynning, vid fotkantenvågband i relief, invändigt förgylld, höjd 8 cm, 26,3x18,5 cm, vikt 895 g, i botten gåvoinskription

1284

2017-12-12