Skrivbordsuppsats silver glas

Skrivbordsuppsats silver glas
Skrivbordsuppsats silver glas
Skrivbordsuppsats silver glas
Skrivbordsuppsats silver glas
Skrivbordsuppsats silver glas
Skrivbordsuppsats silver glas
Skrivbordsuppsats silver glas
Skrivbordsuppsats silver glas
Skrivbordsuppsats silver glas
Skrivbordsuppsats silver glas
Skrivbordsuppsats silver glas
Skrivbordsuppsats silver glas
Skrivbordsuppsats silver glas
Skrivbordsuppsats silver glas
Skrivbordsuppsats silver glas
Skrivbordsuppsats silver glas

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

15 000-20 000 SEK

SKRIVBORDSUPPSATS, silver och glas, ostämplad, 1910-20, rektangulär glasplatta med graverad dekor, silverfattning på fyra fötter, två genombrutna behållare och sigillstamp i form av putto, bågformad dekoration av rosengirlander och duva, förgylld, längd 24 cm, rosengirlanderna med skador

PROVENIENS:
Affärsmannen Russell Bodés samling (1920-2017)

1275

2017-12-12