Skrivbordsuppsats silver glas
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
15 000-20 000 SEK
SKRIVBORDSUPPSATS, silver och glas, ostämplad, 1910-20, rektangulär glasplatta med graverad dekor, silverfattning på fyra fötter, två genombrutna behållare och sigillstamp i form av putto, bågformad dekoration av rosengirlander och duva, förgylld, längd 24 cm, rosengirlanderna med skador
PROVENIENS:
Affärsmannen Russell Bodés samling (1920-2017)
1275
2017-12-12