Spegel, barock

Spegel, barock
Spegel, barock
Spegel, barock
Spegel, barock
Spegel, barock
Spegel, barock
Spegel, barock
Spegel, barock

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

20 000-25 000 SEK

SPEGEL, barock, sannolikt Sverige 1600-talets slut, fanerad med valnöt på furustomme, rektangulär konturerad ram, fasetterat och kvicksilverfolierat glas sannolikt original, 71 x 61 cm, smärre folieringsskador

PROVENIENS:
Tidö slott, Rytterne socken, Västmanlands län

1092

2017-12-12