Spegel, barock
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
20 000-25 000 SEK
SPEGEL, barock, sannolikt Sverige 1600-talets slut, fanerad med valnöt på furustomme, rektangulär konturerad ram, fasetterat och kvicksilverfolierat glas sannolikt original, 71 x 61 cm, smärre folieringsskador
PROVENIENS:
Tidö slott, Rytterne socken, Västmanlands län
1092
2017-12-12