Tazza, 1800-tal, Grand Tour souvenir

Klubbat för:

9000 SEK

Utropspris

10 000-12 000 SEK

TAZZA, 1800-tal, Grand Tour souvenir, skulpterad alabaster, hexagon fotplatta, klockformad fot, skålen med hänklar i form av lejonmaskaroner med bladhänklar, höjd 25,5, diameter 36 cm, lagningar

1048

2017-12-12