Trågsoffa, gustaviansk
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
50 000-60 000 SEK
TRÅGSOFFA FÖR HÖGRESTÅNDSMILJÖ, gustaviansk, träskuren dekor, sargen med dekor av blomsterslingor och pärlstav, ovala hörnfält, benen à la chinoise med vridna kanneleringar, avsmalnande akantushölster mot pikerad botten, framtagen originalfärg i rosa, baksidan med etiketter Fraktgods fr. Wexiö respektive Kalmar, längd 207 cm, smärre slitage och lagningar, retuscher
1118
2017-12-12