Wilem Van Mieris, Alkemisten

Wilem Van Mieris, Alkemisten
Wilem Van Mieris, Alkemisten
Wilem Van Mieris, Alkemisten
Wilem Van Mieris, Alkemisten
Wilem Van Mieris, Alkemisten
Wilem Van Mieris, Alkemisten

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

80 000-100 000 SEK

WILEM VAN MIERIS
Leiden 1662-1747 Leiden
Alkemisten
Signerad och daterad WV Mieris 1719. Olja på koppar, 22 x 20 cm.

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

2181

2017-12-13