Arkiv

Klassiska - Page 40

A Pair of Famille Rose Cups and Saucers

Ghom, semiantik 1950-60-tal

Ghom, semiantik 1950-60-tal

Ghom, figural, silke på silkesvarp

Ghom, silke på silkesvarp

Ghom, silke på silkesvarp

Hereke, signerad, silke på silkesvarp

Tabriz, semiantik

Tabriz, semiantik

Tabriz, semiantik

Tabriz, semiantik

Tabriz, semiantik 1920-tal

Tabriz, semiantik 1920-tal

Armring 18 k vitguld diamanter

Hereke, semiantik, signerad, silke på silkevarp

Spegel, karolinsk barock, av Burchardt Precht