Arkiv

Klassiska - Page 19

Armband platina diamanter

Armband platina diamanter

Kommod, sengustaviansk, C.D. Ficks art

Bordspendyl, parisarbete, Charles X

Spegellampett, gustavianskt stockholmsarbete

Carl Trägårdh, Franskt vårlandskap

Veramin, semiantik 1930-40-tal

Regentporträtt, 1700-talets andra hälft

Kandelabrar 1 par silver 1904

Kandelabrar 1 par silver 1904

Trädgårdsurna, 1800-talets mitt

Brosch 18 k vitguld

Brosch 18 k vitguld

Helmer Osslund, Flyforsen

Helmer Osslund, Flyforsen

Spegellampett, gustaviansk, av Johan Åkerblad