Arkiv

Klassiska - Page 23

Brosch 18 k guld diamanter

Brosch 18 k guld diamanter

Erik Tryggelin, S:t Eriksbron, Stockholm

Tebord, rokoko, tillskrivet Lorentz Nordin

Ampel, 1800-talets första hälft, Österrike

Erik Tryggelin, Vasabron, Stockholm

Jan Fyt, tillskriven, Djurporträtt

Bergère, Louis XVI, av Jean-Francois Langon

Olof Jernberg, Impressionistiskt landskap

Camera obscura, 1700-talets andra hälft

VAS, 1700-tal, Kosta eller Limmared,

Spegel, sengustavianskt stockholmsarbete

Pokaler 2 st från Romanovska jubileumsservisen