Bengt Lindström, Figur mot gul fond
Klubbat för:
80000 SEK
Utropspris
80 000-100 000 SEK
BENGT LINDSTRÖM
1925-2008
Figur mot gul fond
Signerad Lindström. Olja på duk, 100 x 81 cm.
Utförd tidigt 1960-tal
PROVENIENS
Beijers Auktioner, katalog 21, Moderna, hösten 1987, katalognr 221
Lilla Galleriet, Göteborg (inköpt av nuvarande ägare 1988)
45
2018-06-05