Carlo Innocenzo Carloni, The death of Saint Joseph
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
100 000-125 000 SEK
CARLO INNOCENZO CARLONI
Italien 1686-1775
The death of Saint Joseph, modellstudie för altartavla
Olja på duk, 60 x 38 cm
EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
PROVENIENS
Christies Old Master & British Pictures, London, 11 juli 2008, katalognummer 202
87
2018-06-05