Lena Cronqvist, Flickor, katt och barnvagn
Klubbat för:
410000 SEK
Utropspris
250 000-300 000 SEK
LENA CRONQVIST
född 1938
Flickor, katt och barnvagn
Signerad och daterad Lena Cronqvist 1991. Tempera och olja på duk, 150 x 100 cm.
PROVENIENS
Galleri Lars Bohman, Stockholm
UTSTÄLLD
Liljevalchs konsthall, Stockholm, 2013-2014
LITTERATUR
Lena Cronqvist, Målningar 1964-1994, Galleri Lars Bohman, avbildad på helsida sidan 165
55
2018-06-05