Lucio Fontana, Concetto Spaziale

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

100 000-125 000 SEK

LUCIO FONTANA
Italien 1899-1968
Studi per Concetto Spaziale
Signerad och daterad -53. Bläck på papper, 25 x 19 cm.
Fotocertifikat medföljer 4190/1

PROVENIENS
Galerie Mathias Fels, Paris
Galerie Bleue, Stockholm 1967
Stockholms Auktionsverk, Moderna, våren 2006, katalognr 999

97

2018-06-05