Matbord, sengustavianskt
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
75 000-100 000 SEK
MATBORD, sengustavianskt, fanerat med mahogny, fem senare fanerade iläggsskivor, avsmalnande ben med hjultrissor i mässing, höjd 78, 140 x 138 cm, iläggsskivor vardera 60 cm, total längd 438 cm, slitage, smärre kompletteringar och skador, renoverat
PROVENIENS:
Stockholms Auktionsverk, Klassiska, hösten 2016, nr 2052
143
2018-06-05