Michiel Simons, Stilleben med hummer
Klubbat för:
75000 SEK
Utropspris
100 000-125 000 SEK
MICHIEL SIMONS (Utrecht 1620-1673)
en attribuering till JAN PAUWELS GUILLEMANS (1618- efter 1675) har också föreslagits
Stilleben med hummer, frukter och fågel
Olja på duk, 83,5 x 154 cm
EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
PROVENIENS
Gösta Stenmans samling, nr 3363
76
2018-06-05