Armband silver och guld diamanter
Klubbat för:
24000 SEK
Utropspris
30 000-32 000 SEK
ARMBAND, guld och silver, 1800-talets andra hälft, ostämplat, genombruten floral dekor med åttkant-, gammal- resp. antikslipade diamanter, totalt ca 6,44 ct, varav mittsten ca 0,82 ct, längd ca 18 cm, vikt 39,6 g
181
2018-12-05