Armring 18 k guld rosenslipade diamanter
Klubbat för:
6500 SEK
Utropspris
8 000-10 000 SEK
ARMRING, 18 k guld, dekor av orientpärlor samt rosenslipade diamanter, totalt ca 0,06 ct, stämplad Gustaf Möllenborg, 1900-talets första hälft, innerdiameter 48x55 mm, vikt 20,8 g, enstaka bucklor, invändig gåvogravyr
183
2018-12-05