Bertha Wegmann, Stilleben med pioner
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
25 000-30 000 SEK
BERTHA WEGMANN
Danmark 1847-1926
Stilleben med pioner
Signerad B. Wegmann. Olja på pannå, 42 x 37,5 cm.
UTSTÄLLD
Charlottenborg forårsudstilling 1922, nr. 744.
Bertha Wegmanns minnesutställning, Charlottenborg, oktober 1926.
328
2018-12-05