Bord, barock, Bergslagen
Klubbat för:
36000 SEK
Utropspris
35 000-40 000 SEK
BORD, barock, 1700-tal, Bergslagen, originalmålning av rödfärg och tjära samt grönoxiderade detaljer, oval vävklädd skiva, underrede med släta sarger, balusterformade ben med fotbräde, avslutande klotfötter, höjd 82, 165 x 108 cm, smärre skador, fotbräde med retuscher
34
2018-12-05