Brosch guld och silver diamanter 1800-tal

Klubbat för:

12000 SEK

Utropspris

12 000-15 000 SEK

BROSCH, guld och silver, 1800-talets senare hälft, 37 gammalslipade diamanter totalt ca 3,00-3,50 ct, fyrpassformad, höjd 3,3 cm, vikt 11,9 g, fästen och broschnål ej ursprungliga, en mindre diamant saknas

198

2018-12-05