Byrå, sengustavianskt stockholmsarbete
Klubbat för:
40000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
BYRÅ, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerad med mahogny, brännförgyllda beslag, lådförstycken med mässingskanter, snedställda hörn med kanneleringar och linser, avsmalnande ben med guttæ och fothylsor av mässing, skiva i kolmårdsmarmor med dubbla kälningar, nyckel medföljer, höjd 83, 90 x 55,5 cm, skivan lagad
89
2018-12-05