Ernst Josephson, Två mansfigurer i eka
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
80 000-100 000 SEK
ERNST JOSEPHSON
1851-1906
Två mansfigurer i eka - teckning från sjukdomsperioden
Signerad Ernst Josephson. Akvarell på papper, ca 48 x 61 cm.
PROVENIENS: Bukowskis Internationella höstauktion, 2002, katalognr 104
269
2018-12-05