Hubert Robert, tillskrivna, ett par, ruinlandskap
Klubbat för:
130000 SEK
Utropspris
100 000-150 000 SEK
HUBERT ROBERT
Paris 1733-1808 Paris, tillskrivna
Figurscener vid ruiner
Olja på duk, ett par, 63,5 x 48,5 cm respektive 62,5 x 48 cm
(2 st)
EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
PROVENIENS
Phillips London, 04.08.1995, nr 81 A och B
Phillips London, 01.07.1997, nr 176 (av Hubert Robert)
Ermanno Lucinis samling
(nr 198)
362
2018-12-05