Jacobsz Lucas van Leyden, hans art, Korsfästelsen
Klubbat för:
85000 SEK
Utropspris
40 000-50 000 SEK
JACOBSZ LUCAS VAN LEYDEN
hans art
Korsfästelsen
Olja på pannå, parketterad, 50 x 42,5 cm.
EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
PROVENIENS
Enligt uppgift, Hertigen av Norfolk, Arundel Castle, England
Gösta Stenmans samling
377
2018-12-05