Matbord, 1800-tal
Klubbat för:
75000 SEK
Utropspris
50 000-60 000 SEK
MATBORD, England 1800-tal, fanerat med mahogny, avsmalnande ben med mässingshylsor, fyra senare mahognyfanerade iläggsskivor, tre par förlängsribbor medföljer, höjd 76, 126 x 121,5, total längd 346,5 cm, smärre skador, renoverat, kompletterat, omarbetat
PROVENIENS:
Bukowskis, Internationella, hösten 2007, nr 1322
88
2018-12-05