Nils Kreuger, Halmstackar
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
125 000-150 000 SEK
NILS KREUGER
1858-1930
Halmstackar
Signerad och daterad N. Kreuger 1892. Olja på pannå, 64 x 94 cm.
LITTERATUR
Kjell Boström: Nils Kreuger, Stockholm 1948, upptagen i katalogen sidan 240
PROVENIENS
I privat ägo sedan 2002
310
2018-12-05