Rembrandt Harmensz van Rijn, Charlatan
Klubbat för:
30000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
REMBRANDT HARMENSZ VAN RIJN
1606-1669
Charlatan (The Quacksalver)
Signerad och daterad i trycket Rembrandt f. 1635. Etsning, one state only, 7,8 x 3,6 cm
LITTERATUR
Biörklund and Barnard 35-G
Bartsch 129
H-139
Bl.-92
379
2018-12-05