Ring 18 k guld rubiner och diamanter
Klubbat för:
11000 SEK
Utropspris
10 000-12 000 SEK
RING, 18 k guld, 42 fasettslipade rubiner, 8 briljanter totalt ca 0,90 ct, skena med repdekor, troligen Schweiz 1960-tal, ringstorlek 15 mm, vikt 15,1 g, skena med slitage, rubiner med hack och fasettslitage
231
2018-12-05