Ring platina safir diamanter
Klubbat för:
12000 SEK
Utropspris
15 000-18 000 SEK
RING, platina, smaragdslipad safir, ca 1,80 ct, bekransad av 10 briljantslipade diamanter, 8 åttkantslipade diamanter ner i skena på vardera sida, totalt ca 0,70 ct, C.G. Hallberg, Stockholm 1954, ringstorlek 18,5 mm, vikt 10,1 g, ringskena med repor, ask från Lars-Yngve Johansson Smycken & Antikviteter medföljer
PROVENIENS
Lars-Yngve Johansson Smycken & Antikviteter
229
2018-12-05