Ring platina safir diamanter

Ring platina safir diamanter
Ring platina safir diamanter
Ring platina safir diamanter
Ring platina safir diamanter
Ring platina safir diamanter
Ring platina safir diamanter
Ring platina safir diamanter
Ring platina safir diamanter
Ring platina safir diamanter
Ring platina safir diamanter
Ring platina safir diamanter
Ring platina safir diamanter
Ring platina safir diamanter
Ring platina safir diamanter

Klubbat för:

12000 SEK

Utropspris

15 000-18 000 SEK

RING, platina, smaragdslipad safir, ca 1,80 ct, bekransad av 10 briljantslipade diamanter, 8 åttkantslipade diamanter ner i skena på vardera sida, totalt ca 0,70 ct, C.G. Hallberg, Stockholm 1954, ringstorlek 18,5 mm, vikt 10,1 g, ringskena med repor, ask från Lars-Yngve Johansson Smycken & Antikviteter medföljer

PROVENIENS
Lars-Yngve Johansson Smycken & Antikviteter

229

2018-12-05