Arkiv

Important Sale Fine Art & Antiques - Asian Art and Works of Art - Page 36

Fåtöljer, gustavianska stockholmsarbeten

Ghom, 1980-tal, silke på silkesvarp

Hereke, signerad, silke på silkesvarp

Stolar, sengustavianska, av Ephraim Ståhl

Heriz, antik 1910-tal

Heriz, antik 1910-tal

Isfahan, semiantik, ca 1 miljon knutar/kvm

Skattmansöbyrån av Gottlieb Iwersson

Baotou/Pao-tou, semiantik, figural

Regina Kylberg, Promenad i parklandskap

Ryamatta, Finland, signerad 1826

Terrin med lock, Tyskland

Terrin med lock, Tyskland

Robe à l´Anglaise

Robe à l´Anglaise